Labāk dzīvokli īrēt vai pirkt kredītā?

Istaba, virtuveMēs katrs vēlamies iegādāties paši savu mājokli. Tas ir kas tāds, ko vēlas katrs cilvēks. savs mājoklis nozīmē stabilitāti, drošību. Mums nav jāsatraucas ka mūs palūgs izvākties, nav jāprasa atļauja, ja vēlamies veikt remontu. Mēs esam brīvi savās mājās, jo tās tiešām ir mūsu mājas.

Diemžēl, daudziem tas tā arī paliek kā sapnis un nekas vairāk. Nekustamais īpašums ir pietiekoši dārgs, lai lielākā daļa no mums nevarētu atļauties šādu pirkumu un tādēļ mēs īrējam dzīvokļus. Atrodot labu dzīvokli ko īrēt, protams, tas nav slikti. Ja saimnieki ir labi un neliek mums satraukties par nākotni, tas ir gandrīz tikpat labi kā tad, ja tas būtu mūsu pašu dzīvoklis. Bet tas nav mūsu.

Ne visi var atļauties paņemt hipotekāro kredītu. Ne visiem ir iespējas to paņemt. Kredīti var būt jau pabojājuši mūsu kredītu vēsturi un bankas var neizsniegt mums šo kredītu. Daudzi pat nedomā par šāda kredīta ņemšanu, jo uzskata to par neiespējamu. Šāds kredīts ir uz pietiekoši ilgu laiku, lai mums nāktos ļoti rūpīgi pārdomāt vai to ņemt vai labāk tomēr nē.

Tomēr, ja padomājam, tad varam pamanīt ka tāpat maksājam kredīta maksājumus. Atšķirība ir tur, ka mēs nedzīvojam savā dzīvoklī. Mēs irējam. Mēs katru mēnesi maksājam noteiktu summu par iespēju dzīvot attiecīgajā dzīvoklī. Ja mēs paņemtu hipotekāro kredītu un iegādātos savu dzīvokli, tad daudzus gadus maksātu, iespējams, tādu pašu summu, bet beigās šis dzīvoklis būtu mūsu. Kādā brīdī mums vairs nenāktos maksāt kredīta maksājumus un dzīvoklis pilnībā piederētu tikai mums. Ar dzīvokļa īrēšanu, mēs nekad nekļūsim par saimniekiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.