Mobilie telefoni – toreiz un tagad

Mobilie telefoni ir kļuvuši par modernās pasaules neatņemamu sastāvdaļu. Šodien, ejot pa ielu ir ļoti jāuzmanās, jo visur staigā cilvēki kuri ir pilnība iegrimuši savos telefonos, bet ne pārāk senā pagātnē, tā nebija.

Mobilie telefoni ir attīstījušies diezgan straujos tempos un nu tie piedāvā mums teju visu ko varam vēlēties no šādas, nosacīti, mazs ierīces. Agrāk, telefons bija mājās, vada galā. Tad nāca bezvadu telefoni, bet arī tie bija tikai mājās. Pirmie mobilie telefoni nav salīdzināmi ar modernajiem, bet tie bija kas neredzēts un visi tos vēlējās, bet iegūt tādu varēja tikai izredzētie. Ja šodienas mobilais telefons ir plāns, ērti lietojams un vizuāli pievilcīgs, tad pirmie telefoni bija kas pavisam cits. Tie bija lieli, neērti un izskatījās kā “ķieģelis”, daudzi noteikti atceras šādu terminu.

Agrākie mobilie telefoni piedāvāja tikai iespēju piezvanīt. Pakāpeniski parādījās tādas lietas kā SMS, modinātājs, kalendārs, laiks un citas lietas. Protams arī spēles, kā gan bez tām. Šodienas telefoni jau ir attīstījušies tik tālu, ka telefonā ir viss tas pats kas datorā, tas ir tikai mazāks un pārnēsājams kabatā.

Ja agrāk pa telefonu varēja tikai pazvanīt, tad tagad saziņa ar telefona zvanu ir tikai viena no pieejamajām iespējām uz telefona. Mēs pat varam zvanīt caur Skype programmu vai ko līdzīgu un varam to darīt ar savu telefonu.

Šī attīstība ir pašsaprotama, attīstoties tehnoloģijām tas ir tikai loģiski. Cik šī attīstība ir laba, tas jau ir cits jautājums. Ja šodien visi skatās savos telefonos, lai kur atrastos, agrāk mēs skatījāmies apkārt, runājām ar cilvēkiem dzīvē, nevis internetā. Turklāt, šodien, jau pirms skolas bērniem ir nepieciešams mobilais telefons, agrāk, mobilo telefonu varēja priecāties iegūt profesionāļi kam tos vajadzēja darba vajadzībām. Bet tas ir progress. Lielākais jautājums ir par to, kas notiks tālāk. Jau tagad, telefoni ir neaizstājami, bet kā šī tehnoloģija attīstīsies tālāk? Kādi izskatīsies telefoni, ne pēc 100 gadiem, bet pēc 5 gadiem? Tas mums būs pārsteigums, bet tie noteikti nebūs tādi kā šodien.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.