Kabatas nauda bērniem

Nav slikti ieviest kabatas naudu pakāpeniski. Vienreiz nedēļā izsniegta nauda ir pārredzama summa pārskatāmam laika posmam. Bērni ir atšķirīgi, un mums būs interesanti vērot, kā viņiem sokas. Tā varētu būt kāda noteikta nedēļas diena, kad skolā atļauts aiziet uz kafejnīcu vai iepirkties mājupceļā.

Jāatgādina, ka bērni noteikti salīdzinās savas iespējas ar situāciju vienaudžu ģimenēs. Jāatkārto bērnam, cik viņš mums ir svarīgs un ka mēs viņu ļoti mīlam, pat ja nevaram atļauties dot tik daudz naudas, cik saņem viņu biedri. Naudas nozīmi nedrīkst pārspīlēt arī gadījumos, kad bērns tiek audzināts šķirtā ģimenē, kā „kompensāciju” no otra vecāka saņemot naudu izdevumiem. Bērns var iemācīties, ka ar naudas palīdzību iespējams manipulēt ar cilvēkiem, bet vainas apziņu – izpirkt ar materiālām vērtībām. Arī šķīrušos vecāku klātbūtne bērnam ir neaizstājama, un labāk vairāk laika pavadīt kopā, nekā atpirkties ar naudu un mantām.

Ļoti ērta ir bankas karte. Uz bērna karti var pārskaitīt naudu jebkurā brīdī, taču jāvairās tādējādi pārsniegt pieļautās summas. Tomēr, lietojot karti, bērns izjutīs pašapziņu un tā liks viņam justies pieaugušam – kas var būt labāks par šo sajūtu?

Katrā ziņā kabatas naudas izsniegšanai jābūt regulārai. Tā ir vecāku solījumu ievērošana un savstarpēja cieņa. Kabatas naudu var izmantot arī kā motivējošu faktoru, tomēr jāuzmanās, lai bērns nedarītu pašsaprotamus darbus tikai tāpēc, ka viņam tiek izsniegta kabatas nauda. Sākumā var sarunāt, ka kabatas naudu var samazināt par mājas noteikumu neievērošanu vai nesekmīgām atzīmēm. Līdz ar to mazais jutīs, ka nauda ir arī jānopelna, un tā vienkārši no gaisa nekrīt.

Līdz ar naudas ienākšanu bērna dzīvē ir svarīgi paskaidrot, kā vecāki naudu nopelna. Arī tas stiprinās izpratni par naudu kā atalgojumu.

Nauda nav galvenais mūsu dzīvē, bet tā rada brīvības un drošības sajūtu. Ērti, ja mums nepietrūkst, bet nav arī par daudz. Līdzīgi kā mēs naudas vērtību uztvers arī mūsu bērni, tāpēc paši būsim gudri un apzinīgi naudas tērētāji un neļausim naudai valdīt pār sevi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.