Ko iesākt ja jūsu kredīts ir lielāks nekā alga?

Kredīti ir ļoti noderīgs finanšu instruments ko varam pielietot dažādu finansiālu problēmu un vajadzību risināšanai. Taču, lai izmantotu šo iespēju vislabākajā veidā, jums ir ļoti rūpīgi jāpārdomā šis lēmums, jo tas var radīt arī neapskaužamas situācijas un paliekošu finansiālu slogu.

Kredīti var būt dažādi un mēs varam izvēlēties aizņemties pat ļoti lielas naudas summas, ja mūsu finansiālā situācija ir gana labvēlīga, protams, varam aizņemties lielu summu arī neapdomīgi un bezatbildīgi. Taču aizdevēji ļoti rūpīgi pārliecinās par mūsu maksātspēju un ierobežo mūsu iespējas aizņemties pārmērīgi lielas naudas summas. Tomēr ir iespējamas situācijas, kad apstākļi ir mainījušies, jūs esat mainījuši darba vietu un ienākumi ir samazinājušies vai ekonomiskā situācija ir atstājusi negatīvu iespaidu un ātrais kredīts ir kļuvis pārāk liels. Situācijas ir dažādas, bet rezultāts ir vienāds, jūs nevarat samaksā, jo ātrais kredīts ir kļuvis nesalīdzināms ar jūsu algu.

Piemēram, ja esat saņēmuši kredītu par 15 tūkstošiem eiro, bet jūsu, pašreizējā, alga ir 600 eiro uz rokas. Tātad, gada laikā jūs nopelnīsiet tikai 7200 eiro. Tā ir nepilna puse no jūsu aizdevuma summas. Pašsaprotams, ka nespēsiet veikt atmaksu ne viena ne divu, ne četru gadu laikā. Lai atmaksātu šo aizdevumu četru gadu laikā, jums ir jāmaksā aizdevējam vairāk kā puse no savas mēneša algas katru mēnesi. Tas nav iespējams, ne mūsdienu pasaulē kur ir tik daudz izdevumu no kuriem nevaram atteikties.

Protams, no svara ir arī tas vai šis ir viens kredīts kurš sastāda visu šo summu vai tie ir vairāki. Ja jums ir vairāki kredīti, kuri kopā sastāda šādu, pārāk lielu, naudas summu, tad risinājums varētu būt kredītu konsolidācija, šādi būtu iespējams apvienot visus kredītus vienā un maksāt vienu maksājumu ilgāku laika posmu. Protams, ja nepieciešamā naudas summa ir mērāma desmitos tūkstošu un jūsu ienākumi ir pietiekoši zemi, tad pastāv risks, ka šādu iespēju nevarēsiet izmantot vai būs nepieciešams papildus nodrošinājums. Var tikt prasīta nekustamā īpašuma vai kāda cita ķīla.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.