Investīciju kredīts

Investīciju kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas paredzēts jauno vai jau esošo uzņēmumu attīstībai. Tas var būt paredzēts uzņēmuma pamatlīdzekļiem, nekustamā īpašuma iegādei, jaunu biznesa virzienu attīstīšanai, jaunu ražotņu izveidei, tehniskā nodrošinājuma iegādei un citiem, līdzīgiem izdevumiem.

Biezākie investīciju kredītu izsniedzēji ir bankas, bet arī citi aizdevēji ir pievērsušies šādu kredītu izsniegšanai.

Investīciju kredītu iespējams saņemt vairākās Latvijas bankās. Ņemot šo aizdevumu jums ir jābūt skaidriem plāniem kā šis aizdevums tiks izlietots un, ka šī aizdevuma izlietošanas mērķis veicinās jūsu darbību un nesīs iespēju atmaksāt aizdevumu saņemot arī peļņu.

Aizdevuma saņemšanai ir nepieciešams nodrošinājums

Par šo nodrošinājumu var kalpot:

  • Nekustamais īpašums.
  • Uzņēmuma aktīvi.
  • Transportlīdzekļi un iekārtas.
  • Dažādi citi nodrošinājuma veidi.
  • Var tikt prasīts arī galvojums.

Investīciju kredīts ir pieejams ar divu veidu procentu likmi. Fiksēto vai mainīgo procentu likmi. Fiksētā procentu likme tiek noteikta uz ilgāku laiku, iespējams arī uz visu aizdevuma atmaksas laiku. Tā, parasti, ir lielāka par mainīgo likmi. Šādi aizdevējs nodrošinās pret svārstībām finanšu tirgū. Mainīgā likme ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām. Tā var mainīties reizi trijos vai sešos mēnešos.

Aizdevējs jums var piedāvāt iespēju saņemt atvieglojumus vai kredītu brīvdienas, lai pabeigtu projektu un jums rastos iespēja no šī projekta pelnīt un tad veikt pilnīgāku aizdevuma atmaksu. Šādi banka var piešķirt atvieglojumus, piemēram, uz 12 mēnešiem. Šajā laikā jūs varat attīstīt savu projektu un tad veikt atmaksu.

Aizdevuma atmaksa notiek saskaņā ar sastādītā līguma noteikumiem. aizdevējs rūpīgi izvērtēs jūsu pieteikumu un iespējas, un piedāvās jums atmaksas termiņu kuru uzskatīs par atbilstošāko.

Aizņemoties šādu kredītu ir jābūt gana lielai pārliecībai par ieceres realizācijas sniegto peļņu. Jūs riskējat ar savu finansiālo stabilitāti un sava biznesa nākotni. Šāds kredīts var sniegt jums nenovērtējamu atbalstu tajā brīdī kad vēlaties sākt savas uzņēmēja gaitas, bet ir jāsaprot riski kas nāk ar šo atbalstu. Ir svarīgi rūpīgi sagatavoties, lai izmantojot šī kredīta sniegtos līdzekļus, patiešām izdotos sasniegt uzstādītos mērķus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.