Kredīti

Kredīti ir pastāvējuši jau ļoti, ļoti sen. Ja šodien bankas izsniedz aizdevumus, tad senos laikos bagātie varēja izsniegt līdzīgus aizdevumus citiem. Galvenokārt mainās tikai pieejamība un sekas. Šodien, nonākot sarežģītā situācijā ar aizdevuma atmaksu ir noteikta procedūra kā aizdevējs var piedzīt no mums sev pienākošos naudu un arī mums ir daudz un dažādas iespējas kā risināt šo problēmu, tad, pašsaprotami, senos laikos bija nedaudz smagākas sekas, ja kāds nesamaksāja parādu.

Kredīti mūsdienās

Kredītu pieejamība mūsdienās ir kļuvusi ļoti plaša un ērta. Būtībā, varam pieteikties kredītam jebkurā diennakts laikā izmantojot internetu. Protams, nakts laikā mums neviens naudu nepārskaitīs, bet pieteikties mēs varam. Mums vairs nav speciāli jādodas uz banku vai kādu citu iestādi, jo liela daļa aizdevēju piedāvā nokārtot visas formalitātes izmantojot interneta vai pasta sniegtās iespējas.

Ņemot vērā pasaules attīstību ir ļoti krasi pieaugušas mūsu vēlmes un vajadzības, kas mūs var pamudināt aizņemties kredītus arī situācijās kad tas nebūtu īpaši ieteicams. Ir ļoti viegli radīt sev paliekošas, finansiālas problēmas. Pietiekoši daudzi cilvēki ir nonākuši neapskaužamā situācijā tieši viņu paņemto kredītu dēļ. Lai arī kredīti sniedz lielas un pozitīvas iespējas, mums ir ļoti rūpīgi jāapdomā to nepieciešamība un mūsu iespējas veikt korektu aizdevuma atmaksu. Tieši tas, ka aizņemties ir kļuvis tik viegli, liek nepadomāt par sekām pietiekoši nopietni.

Kas ir LAFPA?

Latvijas alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAPFA) pārstāv nebanku kredītiestādes. Šīs asociācijas mērķis ir sakārtot ārpusbanku kredītiestāžu nozari, kā arī celt pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un veicināt sabiedrības izpratni par alternatīvajiem finanšu pakalpojumiem un to sniegtajām iespējām.

Lai kredītņemšanas pieredze būtu patīkama, vienmēr rūpīgi apdomā aizdevuma nepieciešamību un iespēju to apmaksāt!

Kredīti ir labi un slikti, tieši tāpat kā viss cits. Ja tos izmanto prātīgi un atbildīgi tie nesīs tikai pozitīvas lietas, bet izmantojot tos bezatbildīgi jūs varat radīt ļoti smagas problēmas gan sev gan apkārtējiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.